Konferencja projektu DARIAH-PL

18 – 19 października 2023 r.

Konferencja wieńcząca projekt DARIAH-PL odbędzie się w Centrum Badawczym Polskiego Internetu Optycznego – siedzibie Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego w Poznaniu, w dniach 18- 19 października 2023 r.

Konferencja będzie okazją do podsumowania trwającej trzy lata realizacji projektu oraz zaprezentowania jego rezultatów. Uczestnicy będą mogli zapoznać się z rozwiązaniami i zasobami opracowanymi w różnych obszarach humanistyki i nauk o sztuce, jak również z infrastrukturą Dariah.lab integrującą te rozwiązania.

Program konferencji*

18 października

Centrum Badawcze Polskiego Internetu Badawczego

ul. Jana Pawła II 10 w Poznaniu

08:00 – Rejestracja

09:30 – 17:00 Sesje

Concordia Design

ul. Zwierzyniecka 3 w Poznaniu

19:00 – Uroczysta kolacja

19 października

Centrum Badawcze Polskiego Internetu Badawczego

ul. Jana Pawła II 10 w Poznaniu

09:00 – Rejestracja

09:30 – 14:00 Sesje

*Program konferencji jest na bieżąco aktualizowany.

Informacje praktyczne

Dojazd na miejsce konferencji

Wjazd główny; od strony ul. Berdychowo, należy minąć budynki Politechniki Poznańskiej, jadąc wzdłuż brzegi rzeki ulicą Jacka Rychlewskiego docieramy do małego ronda przy budynku; stamtąd należy kierować się na kamienisty, specjalnie oznaczony parking dla gości, lub ulicą wewnętrzną wzdłuż budynku na zarezerwowane uprzednio miejsca postojowe dla gości.

Transport publiczny z Dworca Głównego PKP/PKS; należy udać się na przystanek tramwajowy „Poznań Główny” i wybrać tramwaj nr 6 w kierunku MIŁOSTOWO (rozkład jazdy MPK). Należy wysiąść na przystanku „Baraniaka” (siódmy z kolei przystanek), przejść na drugą stronę ulicy Jana Pawła II w kierunku północnym, następnie przejść ulicą Jana Pawła II do budynku.

Transport publiczny z lotniska Ławica: należy wybrać linię autobusową nr 159 (rozkład jazdy MPK), która dojeżdża do Dworca Głównego PKP/PKS. Stamtąd należy udać się na przystanek tramwajowy „Poznań Główny” i wybrać tramwaj nr 6 w kierunku MIŁOSTOWO (rozkład jazdy MPK). Należy wysiąść na przystanku „Baraniaka” (siódmy z kolei przystanek), przejść na drugą stronę ulicy Jana Pawła II w kierunku północnym, następnie przejść ulicą Jana Pawła II do budynku.

Polecane hotele

Puro hotel ****

Poznań Stare Miasto
ul. Stawna 12
61-759 Poznań

Novotel Poznan Malta hotel ***

ul. Termalna 5
(wcześniej Warszawska 64/66)
61-028 Poznań

Ibis hotel **

ul. Kazimierza Wielkiego 23
61-863 Poznań

Hotel Śródka

ul. Śródka 6
61-125 Poznań

FE logotype RP logotype EU logotype