Aktualność

Prezentacja projektu na konferencji DARIAH 2021

24 czerwca, 2021

Projekt DARIAH-PL zostanie zaprezentowany na DARIAH Annual Event, czyli corocznym spotkaniu konsorcjum DARIAH. Wydarzenie to oferuje społeczności humanistyki cyfrowej możliwość zaprezentowania wyników prac, przedstawienia nowych pomysłów oraz nawiązania kontaktów.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji są interfejsy i rola jaką odgrywają w sztuce i humanistyce. W jakim stopniu umożliwiają one nowe badania, a w jakim ograniczają możliwości badawcze? W jaki sposób treść/informacja zmienia się podczas transmisji przez interfejsy? W jaki sposób interfejsy zmieniają role osób z nich korzystających? Oto kilka pytań stawianych przed uczestnikami.

W czasie konferencji  zaprezentujemy infrastrukturę Dariah.lab oraz jej interfejs dostępowy. Mimo swojej złożoności, Dariah.lab będzie wyposażona w jednolity interfejs typu „one-stop shop” z implementacją typu web-based, udostępniony również jako zbiór danych do przetwarzania.

Tegoroczny konferencja DARIAH odbędzie się w dniach 7-9 września w trybie zdalnym. Serdecznie zapraszamy na prezentację.

FE logotype RP logotype EU logotype